חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כיצד פועלים מצנני אוויר

מבחינה חיצונית קל מאוד לבלבל בין מצנני אוויר לבין מזגנים ניידים. אבל מסתבר שמדובר על שני דברים שונים בתכלית. אופן הפעולה של מצנן שונה לחלוטין ודווקא בכך טמון יתרונו הגדול. כיצד פועלים מצנני אוויר? בניגוד למזגן, הוא לא יונק וממחזר את האוויר בתוך החדר. לעובדה זאת יש משמעות בכל זמן ובמיוחד על רקע נגיף הקורונה שטרם חלף מהעולם. כאשר אוויר נקי מחליף את האוויר שהיה רווי חלקיקי רוק, חיידקים שונים ופחמן דו חמצני, כל מי שנמצא באזור זוכה לאוויר נקי וטוב יותר.

 

כיצד פועלים מצנני אוויר  – האופן שבו מצנני אוויר מורידים את הטמפרטורה

מצננים לסוגיהם השונים הם בדרך כלל אמצעי ניידים, המוסעים באמצעות גלגלים כאלה או אחרים. חלק מהדגמים יתאימו לצורך קירור של חדרים קטנים יחסית ואילו אחרים יכולים להתאים לקירור בחדרים גדולים או בסביבה חיצונית (למשל בגני אירועים, מסעדות עם מרפסת וכדומה). יעילותם של מצנני אוויר תהיה גבוהה במיוחד, כאשר האוויר יבש למדי. זאת משום שמצננים מורידים את הטמפרטורה על ידי אידוי בררני, של טיפות מים זעירות.

בתוך מצנן ישנו מערך דמוי כוורת, שבו עוברים המים. הטיפות הזעירות מועברות לחלל החלל או לאזור הסמוך, באמצעות מפוח – שילוב של כנפיים מסתובבות בצורה הדומה למאוורר חזק. הדגמים המשוכלים כוללים בקר או חיישן שיודע למדוד את הטמפרטורה. בנוסף לכך, ההפעלה באמצעות השלט נוחה במיוחד.

תפעול פשוט ואורך חיים ארוך

 

בניגוד למזגן, מצנן אוויר לא זקוק למערכות מורכבות, מדחסים למיניהם, מילוי של גז ותחזוקה שוטפת, פילטרים וכדומה. כל מה שצריך לעשות זה לחבר את המכשיר לחשמל ולמלא מים. הטיפות הזעירות יוצרות תחושה קרירה ונעימה, מבלי להכביד על הנשימה או לייבש את העיניים. ושלא כמו מגזן חשמלי, אין שום צורך להעביר צינור מסיבי שמוציא החוצה את האוויר החם.

מצנן מבחינה מכאנית הרבה יותר פשוט, הרבה יותר קל לתפעול והרבה יותר חסכוני. את הדגמים האיכותיים תוכלו לזהות גם בזכות מנגנון לזיהוי מחסור במים ומערכת פיקוד מתקדמת. התפעול הפשוט מוזיל את העלויות ומעניק למכשיר אורך חיים ארוך במיוחד, ללא תקלות, פעולה שקטה וגם מאוד חלקה.

 

חם באתר

0
    0
    העגלה שלך
    העגלה שלך ריקה
      logo venta