פתרונות אוורור והזרמת חמצן לקשישים – כל מה שחשוב לדעת

פתרונות אוורור והזרמת חמצן לקשישים – כל מה שחשוב לדעת

הגיל השלישי מייצר אתגרים רבים ומחייב מציאת פתרונות אפקטיביים למגוון בעיות. הדבר החשוב ביותר הוא באופן טבעי אוויר לנשימה – ובמיוחד למי שסובל ממחלה שגורמת לקשיי נשימה, ועוד מרכיב חשוב באיכות החיים של הקשישים הוא אוורור מוצלח בבית.

מהן הסכנות של רמת חמצן נמוכה בדם?

אחד המדדים הרפואיים החשובים בכל גיל, ובמיוחד אצל קשישים, הוא סטורציה – אינדיקציה לרמת ריווי החמצן בדם. רמה תקינה היא כשהסטורציה עומדת על 98% – המשמעות היא שכמעט כל הכדוריות האדומות בדם רוויות בחמצן ולכן התאים בגוף, שזקוקים לחמצן כדי לתפקד באופן מיטבי, מקבלים אותו. כשרמת הסטורציה היא מתחת ל-90% זוהי סכנה ממשית בגלל שלא מגיע מספיק חמצן לכל מקום בגוף.

חשוב להבין שיש חולים שהסטורציה שלהם היא 93-94% במנוחה, אבל בזמן מאמץ – כולל מאמצים יחסית קלים כמו לעלות מדרגות או הליכה – רמת החמצן יורדת לתחום המסוכן של 89-90%. בין המחלות שגורמות לקשיי נשימה וסטורציה נמוכה: מחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD), יתר לחץ דם ריאתי, פיברוזיס ריאתי, היפוקסיה, אמפיזמה ומחלות לב שונות. הפתרון האידיאלי במקרים אלה הוא מחולל חמצן נייד.

איך שינתה המצאת מחוללי החמצן הניידים את חייהם של קשישים עם קשיי נשימה?

עד תחילת המאה ה-21, וליתר דיוק שנת 2003, חולים שנזקקו לחמצן כדי להתגבר על קשיי הנשימה בגלל המחלות השונות נדרשו להגיע למרפאה או לבית חולים. בלוני החמצן הנייחים הם כבדים ואי אפשר להסתובב איתם, ובנוסף יש למלא אותם אחרי מספר שעות שימוש. גם סוג אחר של מכשירים שסייע בעבר לחולי COPD, מכשירי חמצן נוזלי, סיפקו פתרון מוגבל בגלל שהפעלתם כללה פרוצדורה מורכבת של מילוי מחדש.

ב-2003 הושק מכשיר מהפכני בתחום זה – מחולל החמצן הנייד. מחוללים אלה מבוססים על פטנט ייחודי שמאפשר מצד אחד להזרים לגוף את כל החמצן שהוא זקוק לו, ומצד שני לעשות זאת רק בתחילת שלב השאיפה וכך "לחסוך" בחמצן ולהבטיח פעילות יעילה במיוחד של המכשיר. בזכות הפטנט, הפך מחולל החמצן לנייד לחלוטין, המשקל שלו קל למדי (עד 8 ק"ג, כשמחולל חמצן בעבר שקל גם 24 ק"ג!) והוא מופעל באמצעות סוללות ואין צורך בחיבור קבוע לחשמל.

בהתאם ניתן לשאת מחולל חמצן נייד לכל מקום, כולל לטוס איתו לחו"ל.

למה חשוב לאוורר היטב את הבית בגיל השלישי?

דגש חשוב נוסף אצל קשישים הוא אוורור נכון. בית לא מאוורר מגדיל את הסיכון ללקות במחלות שונות, מהן קשה יותר להתאושש בגיל השלישי, ובנוסף התחושות בו אינן נעימות ואיכות החיים נמוכה.

קטגוריה אחת של פתרונות בתחום זה היא מאווררי תקרה שפעולתם שקטה וחסכונית, ובנוסף הם מסייעים לקשישים לחסוך בחשמל – מבלי לסבול מחום. עוד קטגוריה שכדאי להכיר היא ונטות. בימינו גם בגיל השלישי מבלים לא מעט זמן במטבח בהפקת מטעמים כאלה ואחרים, וכדאי להתקין ונטה איכותית כדי לנשום אוויר נקי – שהוא כאמור הכרחי לבריאות מיטבית.

חם באתר

1
  • Item added to cart
1
העגלה שלך
2+ shoppers have bought this
790
    logo venta