פתרונות האוורור והחימום המובילים לחורף המתקרב

פתרונות האוורור והחימום המובילים לחורף המתקרב

החורף המתקרב דורש מאיתנו לבדוק את איכות מערכות האוורור והחימום בבית שלנו ולראות אילו אלטרנטיבות קיימות בשוק. מכיוון שהמזגן או לא ממש אופציה ונוטה לייבש את האוויר אשר בחדר, אנו נבחן פתרונות הוליסטיים יותר אשר יתאימו לכל דירה. הנה רשימה של כמה מהפתרונות המובילים לעונה הקרובה.

מאוורר תקרה קלאסי

מאוורר תקרה נחשב במשך שנים לאחד הפתרונות האקולוגיים והכלכליים ביותר לקירור הבית ולבחירה הראשונה של ישראלים רבים. העובדה שהוא אינו מכביד על התקציב הבייתי ואינו דורש שינויים הנדסיים או שיפוצים יקרים (חלק מהמאווררים ניתנים להרכבה עצמית), הופכת אותו לאופציה של ממש. כדאי לשים לב רק לצריכה האנרגטית של כל מאוורר ולשנות האחריות שאיתן הוא מגיע מהיבואן הרשמי.

ונטה חד כיוונית לחלון הביתי

ונטה חד כיוונית מהווה אפשרות לשלוט בעוצמת כניסת האוויר באופן קל ופשוט. יתרה מכך, על ידי התקנה של מערכת כזו בחלון זכוכית או בחלון פרספקס, אפשר להגביר את קצב כניסת האוויר מבחוץ פנימה ולקרר את הבית באופן טבעי במיוחד. שווה רק לשים לב שהוונטה היא אכן חד כיוונית ומגיעה עם איטום איכותי (בידוד כפול הוא כמעט תו תקן), בכדי לזכות בתוצאות טובות.

קמין חשמלי איכותי

קמין ביתי נחשב לאחד מפתרונות החימום הפופולריים של השנים האחרונות בזכות שתי סיבות עיקריות. הראשונה נוגעת במידת זיהום האוויר (קמין ביתי אשר מתבסס על גז טבעי פשוט אינו מזהם), השנייה נוגעת לרמת הלחות אשר בחדר. בניגוד למזגנים, הקמינים הביתיים אינם מפחיתים את רמות הלחות ולכן נחשבים לשימושיים במיוחד בקרב רבים. וזאת עוד לפני שהזכרנו את האספקטים הדקורטיביים.

מחמם אינפרא אדום  – לחוץ ולפנים הבית

מחמם אינפרא אדום הפך לפופולרי יותר ויותר בקרב בתי עסק ובתים פרטיים משום שהוא מהווה פתרון פנים וחוץ דירתי. גופי החימום המתקדמים האלו, אשר מבוססים על טכנולוגיה האינפרא, מאפשרים ליהנות מחום נעים ומאופיינים בעיצוב מתקדם. יתרון נוסף אשר הפך אותם למבוקשים כל כך, טמון בקלות ההפעלה שלהם וביכולתם לכסות שטחים גדולים. חלקם אף מגיעים עם שלט נוח לתפעול מרחוק.

מפזר חום פנים דירתי

מפזר חום פנים דירתי הוא עוד אפשרות שקיימת בשוק החימום הישראלי ואלטרנטיבה לגופי החום המסורתיים שבמקלחת. הוא נחשב לפתרון בטוח יותר מתנורי הספירלה הישנים, אולם גם הוא נוטה ליבש את האוויר ולכן לא מומלץ להשאיר אותו דולק למשך זמן רב. כך שלמעשה מדובר באפשרות נקודתית אשר לא חפה מבעיות מבניות ויותר ממומלץ להעדיף פתרון אחר אשר מופיע ברשימה.

לסיכום, ניתן לראות שיש מבחר עשיר של פתרונות משתלמים ומעוצבים לחורף הקרוב. החל מהמאווררים הקלאסיים ועד לטכנולוגיית האינפרא אדום המתקדמת, כיום ניתן לשלוט עוצמות החימום והקירור בלחיצת כפתור.

 

חם באתר

0
    0
    העגלה שלך
    העגלה שלך ריקה